RUS İSTİHBARATI


RUS UZAY KUVVETLERİYLE İSTİHBARATIN'DAN ÖNEMLİ BELGE VE NOTLAR

Sahte (FAKE) HABER:

Rusya'nın ABD'ye karşı operasyonlarında Rus Hava Kuvvetleri'nin İdlib'te hastanelere yapmış olduğu operasyonla yüzlerce çocuğu katlettiği bilgisi doğru değildir.

Rus Uzay Hava Kuvvetlerinden alınan yukarıdaki haber sonrası görüntülerde bombalandığı söylenen bölgenin en azından haber'in yayılmaya başladığı tarihte yerinde sağlam durduğu anlaşılmıştır.Ancak bununla yetinilmemiş Rus Uzay Hava Kuvvetlerinden alınan bu görüntüler üzerine katliamın olduğu söylenen ve medyada yayılan klip görüntü ve çekimler incelenmiştir.

Yapılan incelemelerde özellikle katliam üzerine oluşturulan klip ve çekimlerin çözünürlüklerinin farklı olduğu fotolarında ise değişik zamanlı olarak farklı yerlerde kullanıldıkları görülmüştür.

Haberde zaman kaybı olmaması için gerekli yerlerde yayımı yapılmış olup incelenmesindeki ayrıntılar sonraya bırakılmıştır.Bu tarih aşağı yukarı fotoların üzerindeki tarihtir ve ayrıntılarının açıklanacağı bir şekilde bildirilmiştir.

Katliam görüntüleri olarak yayınlanan enformasyonun dezenformasyon olduğu biraraya getirilen film karelerinin anlık olmadığı bütünlük arzetmediği çözünürlük farkı bulunduğu bazı film karelerinin sonradan eklendiği tespit edilmiştir..

RUS İSTİHBARATI'NIN BİLGİ PAYLAŞIMI:


Rus İSTİHBARATI'NIN bu bilgisinin Türkiyenin de içinde bulunduğu İSTİHBARAT havuzuyla bir ilgisi yoktur.Konu BAŞTA İngiltere olmak üzere AB-D dahil MEDYA'da yazılan yada haber yapılanların aksine IŞID'ın Suriye'ye KAÇMASINA yada bir şekilde geçmelerine göz yumulmasını istemektedirler TEKLİF İngiltereden gelmektedir.

Dolayısıyla IŞID'la AB-D arasında mücadele gibi görünen pek çok olayın bahanesi konu Suriye'ye gelince şahane olmaktadır ve IŞID'I Suriye'de kullanmaya devam etmek istemektedirler.Öncesinde bazı kanallarda yazdığımız gibi bu seçeneğin satın almalarla gerçekleştirilebilme ihtimalide vardır ve AB-D nin masasında bulunmaktadır.

Özellikle Musul saldırısından öncede seçeneğin var olduğu bilinmektedir.Tüm bu ihtimallere karşı Rus istihbaratı Irak hükümetine özellikle Suriye'ye geçecek yada geçmeyi düşünen militanlar ile organizasyonu gerçekleştirecek olanların anlık görüntü ses kayıt ve durum bilgileriyle koordinatlarının verildiğini bildirmiş Uzay Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamalarda da bu bilgi paylaşımlarından Irak hükümetiyle varılan anlaşmalara uyulduğu sürece bir sakınca görülmediği anlatılmıştır.

Sonrasında varılan anlaşmanın Irak Hükümetinden ve önemli olabilecek kaynaklardan ulaşan bilgiler hükümetin anlaşmaya uyduğunu IŞID militanlarının Suriye'ye geçişine izin verilmeyeceği söylenmiştir.

Irak tarafından medya'da yayılan benzer söylem ve açıklamaların GERÇEKTE Rusya ile yapılan bu anlaşmayla ilgili olduğu anlaşılmıştır.

Rusya konuyla ilgili AB-D liderliğinde operasyona giren koalisyon güçlerini uyarmış Suriye tarafına militanların geçişine izin vermeyeceğini açıkça dile getirmiştir.Rus kaynaklarından alınan bilgilere göre Rusya Musul'dan Suriye'ye geçiş noktalarını bu nedenle gözetim altında tutmaya başlamıştır.

IŞID militanlarının Musul'dan kaçıp Kuzey Irak aracılığı ile Suriye'ye yönelmeleri halinde anında müdahalede bulunacakları Rusya'da aktif pek çok kaynak tarafından ifade edilmiştir.Bu amaçla Musul savaş hattına bazı askeri güçlerin yerleştirildiği ayrıca havadan ve karadan kontrol sistemlerinin hattı kontrol altında tuttukları aynı kaynaklardan iletilmiştir.

 

YPG LİSTESİ..


TIKLA -İNDİR 


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss