IŞID'IN DRONE USTALARI

 

IŞID'IN DRONE USTALARI

Işıd'ın DRONE UZMANLARI yeni projeler geliştirirken iletişimde yakalanıyorlar.Bunlardan biriside Tunuslu FADHEL MENSI (ya da ABOU YOSRI) Değişik isimlerle yada farklı alanlardan aktif olmaya çalışsalarda temas ettikleri şahıslar ve ağlarda bıraktıkları izlerden koordinatları aile fertleri ve yaşantılarını tespit etmek fazla zor olmuyor.

Elbette yer değiştirip kaçıyorlar ancak ölmeden saklanmaları oldukça zor.

Fadhel de bunlardan birisi gerçek isminin EBU CİHAD olarak ta anıldığı karşı yazışmalarından anlaşılırken son zamanlarda DRONE'ler için faydalı yük miktarlarının arttırılmasıyla ilgili çalıştıkları limitlerini 20-50kg gibi oluşturmak istedikleri öğrenildi.

Patlayıcı savaş başlıklarındaki her kafanın 20-50kg gibi düşünüldüğü anlaşıldı Kişisel özellikleri bakımından endüstriyel elektrik elektronikte havacılıkta ve özellikle cruze tipi füzelerin geliştirilmesi konularında uzman oldukları ancak bu konularda mütevazi çalışmalar yürüttükleri karşılıklı yazışmalarında belirtilmiştir.

Kuzey Suriye'den açılan dosyaların birinde ABU ABABİL ismiyle karşılaşılmış eğer gerçekse ki fotolardan tahmin etmek zor değil ABU 47 yaşında aynı şahıs ve yaklaşık aynı yaşlarda olabilir.

Gerçek isminin EBU CİHAT olduğu anlaşılan IŞID'lı drone ustalarından birisinin kümülatif dataları ele geçirildikten sonra fazlaca isim değişikliğine gerek kalmayabileceğide ortaya çıkmış oluyor.Bunlar bilinmeyen bugün öğrenilen şeyler değil tarafımızdan da pek çok defa yazıldı ancak bilinmesine rağmen fazlaca önemsenmeyen hususlardır ve bu nedenle tehlike arz edebilr.

Bu açıdan değerlendirildiğinde oluşturulan ve üzerinde çalışılan bu dosya güzel bir örnektir

Konuyu haber yapan bölümse gizli kalamayan iletişim ağında IŞID'ın son dönemde CRUZE tipi füze ve patlayıcılara yönelirken gelişmiş insansız hava araçlarıyla (iha) infilaklarda basınç etkisinin arttırılması üzerinde çalışmasıdır.

Aynı zamanda ilkel bile olsa kimyasal ve biyolojik silahların bölgesel üretim ve formüllerinin IŞID'ın mühendislerinin elinde olduğu gene ağlarda yapılan iletişimlerinden öğrenilmiş hususlardır.IŞID ne kadar zayıflarsa zayıflasın zaten istenende budur YOK EDİLMEYECEĞİNE göre geliştirmiş olduğu bu ve benzer teknolojileri bir gün kullanacaktır.

Ancak bunun şeklini yazmak yada bugün için ifade etmek imkansıza kefen biçmek gibi olur bekleyip göreceğiz..


 

BU SAYFADAKİ HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUYOR

1)IŞID'IN DRONELERI VE IHA-LARI BÖYLE VURUYOR
2)ABD IŞID SNOWDEN ÜÇGENİ
3)ABD IŞID LİDERİ BAGDADİ (EBU DUA) ANALİZİ 


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss